neděle 29. dubna 2018

21 dní pro šťastné tělo i duši

Já to zvládla!
21 dní bez lepku, laktózy, cukru, vajíček, sóji, rýže, brambor, kávy a alkoholu, některých druhů zeleniny a ovoce.
K snídani smoothie, oběd normální, večeře smoothie.
Je to za mnou.

Když jsem se před měsícem na tyhle tři týdny připravovala, připadalo mi to trochu jako scifi - vydržím to vůbec (já milovnice všech prasáren od pizzy a burgerů po dorty) bez všech těch věcí, které tolik miluju?!
A vydržela jsem! A jak snadno.
Nevadilo mi jíst s ostatními, kteří měli nějaké daleko voňavější a na první pohled lákavější jídla. Naopak - čím déle jsem na detoxu byla, tím víc jsem se divila, jak někdo může být jen na hotovkách z restaurací a vypít k obědu půl litru koly nebo kofoly (přiznám se, že mi to chvílemi přišlo až nechutné..).

Plusy:
 • naučila jsem se jíst zdravě
 • naučila jsem se používat potraviny, které by mě dřív nenapadlo ani koupit (červená rýže, quinoa, batáty, čerstvé bylinky...)
 • naučila jsem se si jídlo užívat
 • mám vydatnější spánek a ráno jsem často vzhůru ještě před zazvoněním budíku
 • mám jemnějí pleť a ačkoliv akné nějak výrazně neustoupilo (je mi jasné, že na to je třeba víc než tři týdny), mám pocit, že bolavá aknózní místa se lépe hojí 
 • cítím se mnohem lépe než před pár týdny
 • i když jsem se někdy přejedla oběda, nebolelo mě břicho, jako se stává po těžkém jídle
Jediným mínusem pro mě je to, že jsem zhubla 5 kilogramů, což pro někoho jiného ale může být dalším plusem :)  Jsem na sebe pyšná a zároveň si říkám, jak jsem mohla být celé ty roky takový ignorant a nestarala se o jídlo a zdraví už dávno. Začalo mě to totiž během těch tří týdnů hrozně bavit a zajímat.
  To je na tom to skvělé - ty tři týdny mi totiž moje stravovací návyky převrátily vzhůru nohama a rozhodně v tom chci pokračovat. S tím rozdílem, že si sem tam dopřeju kafíčko a snídat budu něco vydatnějšího než jen smoothie :)


  Takže šla bych do toho znova? Rozhodně ano. Příští rok si dám opáčko s pocitem, že to není nemožné a že to zvládnu. 
  Zkuste taky někdy udělat něco pro své tělo i duši!
  T.♥
  4 komentáře:

  1. Super! Nechystás se sepsat nějaké tipy? :))

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Chystám se vypsat nějaké jednoduché zdravé recepty :)

    Vymazat
  2. Súhlasímk s Andy :) Podľa mňa by bolo super dať ak nie recepty, tak aspoň menu :) A ako si sa na to pripravovala - mala si vopred vymyslené čo budeš variť?

   OdpovědětVymazat
  3. Já jsem většinou jedla to, na co jsem měla chuť a co jsem našla v ledničce :D kde jsem samozřejmě měla jen to, co smím jíst :)

   OdpovědětVymazat