neděle 24. června 2018

Nejsem vaše kamarádka

Čtení dnešního článku jen na vlastní nebezpečí - možná se v něm totiž najdete.

Jsem si totiž naprosto vědoma toho, že dnešní článek je tak trochu kontroverzní a všichni ti, kteří mě dosud neměli rádi, mě začnou mít neradi ještě víc a ti, kteří mě rádi mají a znají mě, to snad pochopí, protože už ví, jak to se mnou je a pokud náhodou ne, tak přejdou do skupiny první - těch, kteří mě nemají rádi. Jó, takovej je život.

Jsou věci, ze kterých je třeba se vypsat a zároveň vám říct věci, které nejste s to pochopit.

Není mojí povinností se bavit se všemi v mém okolí. 
Nikdy jsem nebyla společenský typ a bavím se s lidmi, které nejdřív opravdu poznám, pokud je tedy poznat chci.
Pokud mi nesedí humor, nelíbí se názory, nebavím se s tím člověkem. Proč? Ze slušnosti? Slušnost je někoho pozdravit, slušnost je poděkovat, ne se s někým bavit, jen protože se to od vás očekává.

Taky není mojí povinností nechat si všechno líbit. A když si něco nenechám líbit, nejčastější obrana ostatních je: Ty jsi protivná.
Jo, jsem. Pokud mi už potřetí řeknete, že jsem strašně hubená a že nemám žádný prsa, je jasný, že mi to asi už bude vadit a nebudu to chtít poslouchat. A nejlepší je, když jsou u toho ještě další lidi, protože čím víc diváků, tím líp, že jo.
Tak jsem prostě hubená, no a? Co vám je do toho?
A pokud se se mnou nedokážete normálně bavit a říct mi to slušně a pouze jednou, že se vám zdám hubená, nevidím důvod vás neposlat do háje.
Buďte tak laskaví a představte si to v opačné variantě - Ježiš, ty jsi ale tlustá! - nic moc, že? Taky byste to asi nesnášeli v pohodě a s úsměvem.
Já vlastně vůbec nechápu, kde se ve vás bere ta drzost dovolit si se s někým takhle bavit.

Absolutně mě nebaví poslouchat vaše fňukání a stěžování si na všechno kolem.
Jasně, každej si potřebuje postěžovat, já to beru, taky to potřebuju. Ale pořád dokola? Proč?
Teď vám řeknu něco zásadního - já vás nikdy nebudu litovat. Já jsem totiž empatická jen vůči zvířatům, vůči lidem ne.
Mně je úplně jedno, že máte průjem nebo že se vám zdá drahej nějakej přiblblej polštářek a že musíte dlouhý týdny čekat, než ho zlevní, a omílat to pořád dokola. Proč proboha?
Mně je jedno, že chodíte domů už třetí nebo pátej nebo já nevím kolikátej měsíc s malou výplatou. Tak to prostě je - jednou jsi dole, jednou nahoře.
Je mi fuk, že v Kauflandu vyprodali toaleťák v akci a že v Lidlu nemaj sportovní kalhoty ve vaší velikosti.
(Tímto posílám velký dík svým rodičům, že jsem je za svůj život neslyšela fňukat nebo stěžovat si, i když se rozhodně neměli jako v bavlnce.)

Vůbec nechápu, proč bych si měla obhajovat svůj životní styl, jakým žiju.
Proč bych vám měla vysvětovat, že jím zdravě, že k obědu nemám objednanou hotovku, ale že mám kopu zeleniny.
Proč bych vám měla vysvětlovat, proč nemám děti a ani je neplánuju.
To že se spolu známe neznamená, že se vám automaticky budu svěřovat. Tak to prostě je.
Nebo proč jsem se s někým rozešla či jakou jsem měla výplatu.
Do toho je vám absolutní NIC.
(Jen tak mimochodem - často jsem nevěděla, jak slušně odmítnout odpovědět, ale už jsem na to vyzrála - vymýšlím si. Vymýšlím si tak, že lidi z toho kulí oči a dostanou co chtějí - zkuste to někdy, je to sranda :))Tak. A je to. Teď to všechno víte.

Samozřejmě se to netýká těch pár lidí, které mám ráda a trávím s nimi ráda čas, i když si taky sem tam fňuknou a rýpnou si do mě (ale tak nějak hezky a pochopitelně) a já si taky můžu fňuknout a rýpnout do nich (taky ale tak nějak hezky a pochopitelně).

Já mám prostě svůj svět a jsem v něm šťastná. Vy jste šťastní v tom svém. Pokud ne, něco s tím dělejte, ale hlavně s tím neotravujte mě.

Mějte se krásně ♥
T.

4 komentáře:

 1. Jo! Moc pěkně napsáno. A´č já sama se snažím být kamarádka, vybírám si protějšky. :)) Jinak absolutně souhlas.

  OdpovědětVymazat
 2. Jeej, Teri to jsi napsala moc hezky a výstižně 😊 a úplně vím a znám situace, které myslíš (myslím 😉-neb to jsem taky nesnášela). A jak to některým vůbec, ale VŮBEC hlava nebrala 😁 (protože co si jako ta holka myslí?! A v tom věku! No to je vrchol) 😂 Haha. Přesně jsi to popsala. 👍

  OdpovědětVymazat
 3. Článek svým způsobem pobavil :D Ale je to určitě pravda, co jsi napsala :) Také mě nebaví, když si pořád někdo na něco jenom stěžuje. Když se mu něco nelíbí, tak ať to změní nebo pracuje na změne. Každý člověk má mít svoje soukromí, takže chápu, že se s některými věcmi nechceš svěřovat :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat