pátek 11. září 2015

Kam se poděla ženská krása?

Tohle téma na článek mě napadá v poslední době čím dál častěji.
Jakožto milovnice fotek sjíždím denně instagram a když je trochu času, tak i různé blogy a stránky s fotkami. A denně potkávám na ulicích a v tramvajích spoustu lidí a velkou část toho tvoří ženy.
A čím dál častěji se nestačím divit. Čemu?


Obočí
Evidentně je to teď strašně moc trendy, nebo to prostě jenom nechápu. Mluvím o - doslova a do písmene - kresleném obočí. Nebo takhle - chápu, když si někdo domalovává obočí, já sama to dělám, protože skoro žádné nemám (možná si říkáte "Není to zbytečné?" Není! Protože když se chci na někoho mračit, tak ať to má říz! Bez obočí by to nemělo ten efekt, žeano.).
Proč je ale stále populárnější si to obočí černočerně vykreslovat do té míry, až (někdy i dost výrazně) změní výraz obličeje? Nebo tak, že na ulici nejdřív potkáte obočí a pak až si všimnete, že ho vlastně má někdo na sobě?
Ach jo.
Vždyť už i na sociálních sítích jsou stránky s účelem nás pobavit, které jsou plné fotek slečen s obočím tvarů, jaké si ani nedokážete představit (Oblíbení jsou samozřejmě pořád šneci.).
A opravdový masakr je, když potkám dvě dívky, které jsou evidentně dobré kamarádky, protože kromě stejných kabelek mají i stejné obočí (Áááááááááááááááááááááááááááá).

Falešné brýle
Další z "módních trendů" - mnou nepochopených.
Kus hnusného kýčovitého plastu s napodobeninou skel. A k tomu se ty falešná skla ještě odporně kýčovitě a nepřirozeně lesknou. Ale je to trendy, žeano?
Jasně - někdo to považuje za součást svého stylu, oká. Ale tak si kurník aspoň vyberu brýle, které nějak vypadají ne?
Když pak vidím ty desítky obrýlených selfíček, kdy si dotyčné myslí, jak moc jim to přidává na sexappealu, je mi z toho smutno.
Já sama brýle mám, na dálku. A jsou krásné a dokonce se mě jednou někdo ptal, jestli jsou "pravé", že prý nevěděl, že špatně vidím (Vidíte? Takhle se to dělá!).

Selfíčka
Špulení rtů (hraničící už vážně s nechutností), "vyprsování se", svůdné pohledy... a hlavně ukázat toho co nejvíc!
(Neříkám, že jsem se vždycky fotila oblečená. Ale pokud jsem se fotila, tak s účelem vyfotit něco, co má mít svoje kouzlo, svoji originalitu, prostě takové to neuchopitelné "něco".)
Asi jsem (Nejsem, nejsem, nejsem!!!!) staromódní, protože tyhle fotky mi nic neříkají - a to se na hezky vyfocené autoportréty moc ráda dívám, vážně.
A hlavně - třeba na takovém instragramu je běžné k těmto fotkách dávat tagy měst, jídla a všeho možného, jen aby měla fotka co nejvíc lajků a komentářů! (Jak malé sebevědomí asi holky máte, když to děláte....)
Já si prostě myslím, že hezky vyfocená fotka a klidně i odhalená, ale hlavně přirozená, zaujme víc než když rovnou "vytasíte" všechny zbraně a ještě se u toho tváříte, jako když zrovna... no, nebudu to sem psát.
(A nejvíc se bavím, když jsou u takových fotek popisky typu: "Mě nikdy nebudeš mít." nebo "Na tohle tělíčko nemáš." nebo takové to klasické "Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít." či je u fotky úryvek z nějaké písně, o které dotyčná asi ani neví, co znamená, haha!)


Prsa pod bradou
Tímto se dá tak lehce navázat na předchozí bod.
"Vyfotím se, ale nejdřív si ty prsa pěkně nacpu co nejvýš!" Vždyť je to hnus.
A tak hrozně nepřirozené...(Zakázala bych prodávat pušapky těm, kteří tohle dělají a nás ostatní tím pak děsí!)

Takže - kam se poděla ženská krása?

Pokračování příště....

4 komentáře:

 1. DuckFace :D jo jo máš pravdu, taky se někdy nestačím divit :/ A.

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím :D tvůj názor plně sdílím, přijde mi dost smutné také to, že spoustu slečen vypadá velmi podobně. Není to škoda?
  Jinak jsem tu i kvůli pění chvály na tvůj blok/g :) moc se mi líbí tvoje fotky, stejně jako články psané barvitě a přitom stravitelně (nejen ty o jídle) .
  Chodím sem moc ráda :) ať tě to pořád baví!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé ani nevíš jakou jsi mi udělala radost!! :))
   Jsem ráda, že tyhle moje "výlevy" vůbec někdo čte a ještě k tomu, že se i líbí! Moc ti děkuju!!

   Vymazat